31 lipca 2021

Po raz kolejny zapraszamy na Górski Festiwal Piwa w Schronisku Przysłop pod Baranią Górą.

Prawdziwe święto dla górskich piwoszy! Nieważne czy lubicie piwo jasne czy ciemne, słodkie czy gorzkie – w ten wyjątkowy weekend każdy znajdzie coś dla siebie!
Poza urozmaiconymi propozycjami polskich trunków z browarów rzemieślniczych i czeskich nasze menu wzbogacimy w te dni o dania takie jakie Golonka w Duszonce, Żebro Adama, Zestaw Dużego piwosza(2-4os), Krążki cebulowe, Serowe kulki z Jalapehno 😉 Jeśli mimo to jeszcze nie jesteście przekonani czy warto zapisać tę datę w kalendarzu to myślę, że warto wspomnieć o niższych cenach.

To jak? Kto chętny? 😃 

W ramach festiwalu będą piwa różnych gatunków pochodzące m.in. z:

Lokalnego browaru – Beskidzki Browar Rzemieślniczy. Browar ten to esencja pasji warzenia piwa. Nie idą na ilość przelanych litrów, a na jakość o której świadczy smak, zapach i kontestacja. Czas poświęcony na proces warzenia i leżakowania daje gwarancję, że piwa z ich kotłów są piwami tworzonymi wedle starych receptur. Dostępne podczas festiwalu będą:

  • tradycyjny lager jasny i ciemny – piwo, które bardziej doświadczeni życiowo turyści pamiętają z czasów swojej młodości,
  • piwa z gatunku IPA – piwo górnej fermentacji o zwiększonej zawartości chmielu o wyraźnie wyczuwalnej szerokiej gamie smakowej,  
  • piwa z gatunku APA – bardzo aromatyczne charakteryzujące się różnorodnością “smaków”. Źródłem dla niepowtarzalnej gamy smaków są szyszki amerykańskiego chmielu nadające wyjątkowy aromat oraz specjalne drożdże stosowane przy tworzeniu piwa z wykorzystaniem procesu górnej fermentacji.
  • piwa pszeniczne – jasne, ciemne i owocowe.
  • piwa smakowe – tworzone na bazie klasycznego chmielu oraz wyłącznie naturalnych soków owocowych zakupywanych w rajach owocowych małopolski – prosto od polskiego sadownika.

 Wszystkie piwa z Beskidzkiego Browaru Rzemieślniczego są piwami naturalnymi niepasteryzowanymi i bez dodatków konserwantów.

Piwa browarów czeskich – wiele tradycyjnych stylów, mnóstwo lokalnych browarów, wiele ponadczasowych klasyków. Niezaprzeczalna miłość jaką darzą Czesi swoje wyroby – sprawia, że czeskie piwo to marka sama w sobie!

Dostępne w ramach festiwalu będą m.in piwa:

  • Browar Bakalar – warzone w czeskim Rakovníku. Rodzina jasnych piw pochodząca z tego rejonu cechuje się wyjątkowo dobrym smakiem. Dostępne będą piwa z gatunku Pils i Lager.
  • Browar Bohemia Regent – Historia browaru sięga roku 1379, co oznacza, że jest to jeden z najstarszych browarów na świecie. Można by wiele pisać o znamienitości trunków al chyba najlepiej będzie samemu spróbować. W ofercie dostępne będą piwa jasne Lager, Pils oraz IPA.
  • Browar Zatecki – browar warzący swoje trunki w najbardziej znanym miejscu uprawy europejskiego chmielu, który to ostatnimi laty wykorzystywany jest przez większość nie tylko kraftowych ale i koncernowych browarów.

Piwo pszeniczne – a jeżeli pszeniczne to musi być klasyczny weissbier niemiecki. Niezaprzeczalnie jednym z najbardziej znany przedstawiciel stylu hefeweizen to Kapuziner i to właśnie on uzupełni linię oferowanych podczas festiwalu piw.

Na miejscu czekać na Was będzie kilkanaście nalewaków do piwa lanego oraz szeroki wybór butelek co umożliwi zabrać swojego ulubionego smaku w dalszą wędrówkę.

Zapraszamy! Codziennie od 12.00 do 20.00!