16-19 listopada 2023
07-10 grudnia 2023

14-20 stycznia 2024
21-27 stycznia 2024
28 stycznia -3 lutego 2024
11-17 lutego 2024
18-24 lutego 2024

Jeśli chcesz otrzymywać nasze nowe oferty o podobnej tematyce, to zapisz się na newsletter

Loading

Idea Leśnej Odysei zamyka się w trzech kluczowych hasłach: edukacja, inspiracja, integracja. Zagadnienia te realizujemy poprzez dziką, spontaniczną, leśną zabawę, której tak bardzo brakuje w dzisiejszym modernistycznym świecie. Podczas warsztatów aktywnie działamy, dotykamy, czujemy, obserwujemy, przeżywamy leśne przygody całym sobą! Poznajemy naturę, rośliny, zwierzęta. Szalejemy na świeżym powietrzu w rejonie lasów, polan, gór, strumyków i przyrody. Uczymy się tego co nas otacza jak i tego co „w nas” samych.

Ważnym elementem Leśnej Odysei są też legendy, podania, opowieści czyli jeden znajstarszych i najmocniejszych wehikułów naszej kultury. Aby wykorzystać w pełni ich potencjał podczas każdej edycji inspirujemy się i poznajemy jeden z pierwotnych ludów świata. Poza samą poznawczą ciekawością dotycząca tych plemion bardzo mocno inspiruje nas ich styl życia, łączność z naturą, instynktami i dziedzictwem przodków.

I te wartości, taki „dziki” świat, chcemy pokazać Waszym dzieciom!

Dzika aktywność w terenie, zabawy, gry, odkrywanie, edukacja, inspiracja, nowe umiejętności, kreatywność, wiedza w praktyce.

Budowanie, tworzenie, rozwijanie umiejętności manualnych i zmysłowych. Aktywność fizyczna i umysłowa, twórczość grupowa i indywidualna. Inspirowanie i wzajemne przenikanie się natury i „kultury”, stworzonego i „tworzącego”.

Świeże powietrze, góry, lasy, polany, strumyki, przyroda, zwierzęta. Budowanie odporności na świeżym powietrzu 900m n.p.m. i kilkaset metrów powyżej smogu.

Doświadczanie, przeżywanie, odczuwanie, smakowanie, wąchanie, obserwowanie, wyszukiwanie, tworzenie. Doznawanie nieznanego w przyjaznej odsłonie.

Rodzinny urlop z wolnym czasem dla rodziców podczas, gdy dzieci będą pod opieką animatorów. A zobaczycie, że i między zajęciami ciężko będzie ich zagonić do pokojów.

Ze sobą samym, z innymi, z naturą, z przyrodą, z tym co dla nas trudne, niecodzienne, ale i naturalne. Czyli to czego wybitnie brakuje nam w ostatnich czasach.

Przewidujemy 3 grupy wiekowe

od 2,5 do 4 lat

od 4 do 6 lat

od 7 do 9 lat

W przypadku mniejszej ilości chętnych zaproponujemy inny rozkład wiekowy grup. Jeśli masz na pokładzie starszego lub młodszego członka rodziny daj nam znać! Bywa, że tworzymy dodatkowe grupy.

Ponieważ bardzo leży nam na sercu poczucie bezpieczeństwa dzieci rodzice maluszków biorą udział w zajęciach wraz ze swoimi pociechami. W przypadku średniaków udział rodzica w zajęciach nie jest wymagany, jednak w niektórych sytuacjach może być potrzebny do momentu adaptacji dziecka.

Nocleg

w wybranym pokoju wraz z pościelą.

Pełne wyżywienie

z uwzględnieniem diet, alergii oraz innych preferencji żywieniowych*: urozmaicone śniadania, dwudaniowy obiad, kolacja, napoje do wszystkich posiłków, przekąski dla dzieci i dorosłych w czasie zajęć, ognisko.

Opłaty

miejscowe UM Wisła, TFG, oraz TFP.

Leśne zajęcia

animacyjne dla dzieci 3 x dziennie. Zależy nam jednak, aby dzieci jak najwięcej czasu spędzały w terenie.

Pamiątki i upominki

dla uczestników. Dotychczas były m.in. koszulki, buffy, workoplecaki, dyplomy, medale, naklejki, ale … na każdą Odyseję szykujemy inną niespodziankę.

Materiały kreatywne

i edukacyjne do zajęć.

Ognisko

1x w czasie pobytu, z zapewnionym wyżywieniem i napojami z pięknym widokiem.

Ubezpieczenie NNW

Transport bagaży

do i ze schroniska we wcześniej ustalonych godzinach.

Nasza praca jest naszą pasją! A nasze motto brzmi: Nie ma niegrzecznych dzieci są tylko znudzone.

Animatu to firma z 6 – letnim doświadczeniem w animacjach outdoorowych. Podstawą wszystkich działań jest pasja i doświadczenie naszych tutorów.

Są oni byłymi lub aktywnymi instruktorami harcerstwa, podróżnikami, pasjonatami gór i dzikiej natury, którzy nieustannie poszerzają swoje kompetencje z zakresu pracy z dziećmi. Bliska naszemu sercu jest idea pedagogiki waldorfskiej – w takim duchu wychowujemy też nasze własne pociechy.

Podczas śnieżnej edycji 2024 wyruszymy do niezwykłego kraju kontrastów, gdzie lód i ogień, wiatr i woda toczą ze sobą nieustanną walkę. Będziemy odkrywać Islandię! W czasie śnieżnych zabaw w terenie przybliżymy ciekawostki o realiach życia w wyspiarskim kraju, który mimo dość krótkiej historii ma niezwykle ciekawe wierzenia, kulturę oraz podejście do świata i natury.

Będziemy tworzyć śnieżne osady z drewna oraz ich opiekunów z gliny. Wyruszymy na grę terenową z psotnymi Trollami. Podczas zwiadu terenowego poznamy ornitologiczne cuda Islandii (maskonury!). Oczywiście nie może zabraknąć klasycznych aktywności śnieżnych jak bitwy i zjazdy na sankach, a także ogniska pod gołym niebem pełnym gwiazd! W trakcie zajęć wewnątrz schroniska będziemy eksperymentować, malować, budować, tworzyć rękodzieło, tańczyć nawiązując do geografii, kultury, flory i fauny krainy ludzi zimnych jak wiatr, ale pełnych gorącej wiary w naturę! Wieczorami będziemy przenosić się do mitycznego świata Elfów, Trolli, Krasnali oraz… legendarnej krowy! Brzmi intrygująco? Zapraszamy!

Maluszki jak zwykle skupią się na doświadczaniu dotykiem, smakiem, słuchem i wzrokiem! Pamiętajcie, że warsztaty maluszkowe są inspirowane Islandią, a w głównej mierze koncentrują się na sensoryce i wspomaganiu rozwoju najmłodszych!

Mamy też coś dla rodziców! Wolną noc, którą chętne dzieci spędzą na wspólnym noclegowisku! Dla dorosłych w tym czasie… chwile tylko dla siebie lub klimatyczny wieczór z muzyka, drinkami i craftowym piwem.

Pokój 2, 3, 4 os.
z łazienka

Dorośli
Turnus 2, 3 i 4 – 1570 zł
Turnus 1 i 5 – 1860 zł


Dzieci > 4 lat
2070 zł


Dzieci < 4 lat
2010 zł


Dzieci < 4 lat
*śpiące na łóżku z rodzicami
1490 zł

Pokój 4 – 7 os.
z łazienka na korytarzu

Dorośli
Turnus 2, 3 i 4 – 1470 zł
Turnus 1 i 5 – 1760 zł


Dzieci > 4 lat
1950 zł


Dzieci < 4 lat
1890 zł


Dzieci < 4 lat
*śpiące na łóżku z rodzicami
1490 zł

Pokój 11 os.
z łazienka na korytarzu

Dorośli
Turnus 2, 3 i 4 – 1370 zł
Turnus 1 i 5 – 1660 zł


Dzieci > 4 lat
1850 zł


Dzieci < 4 lat
1790 zł


Dzieci < 4 lat
*śpiące na łóżku z rodzicami
1490 zł

Koszt za osobę, za cały pobyt – 7 dni (6 nocy) – obejmujący wszystkie wymienione składowe
* Opcja dostępna przy ilości osób przekraczającej ilość łóżek w pokoju

WYPRAWA W NIEZNANE
wspólne noclegowisko
(od 5 r. życia)

dodatkowo płatne – 120 zł/osoba. Minimalna liczba uczestników musi wynieść 6 osób.

WOLNY WIECZÓR

Dłuższe godziny działania baru, muzyka, świeczki, relaksujący klimat, napoje zgodnie z cennikiem.

WARSZTATY RODZINNA RÓWNOWAGA

2,5h/dzienne wyłącznie turnusy I i V


Tym razem przyszła pora na coś specjalnego dla mężczyzn – ojców. Zapraszamy Was na wyjazd z dziećmi będący połączeniem buszowania po lesie z poznawaniem tajników survivalu. Podczas wspólnych warsztatów ojcowie z dziećmi będą mogli pogłębić wzajemne więzi i wejść w nową relację budowaną na wspólnym doświadczaniu i przeżywaniu. Poznają techniki rozpalania ognia, orientacji w terenie. Nauczą się poruszać po lesie, korzystać z darów natury, wiązać węzły. Zbudują osadę, swój własny szałas i pryczę oraz wyrzeźbią totem plemienia. Stworzą z papieru z papieru czerpanego dziennik podróży i wspomnień. Wezmą udział w grze terenowej i spędzą wspólny czas przy ognisku! Chcemy pokazać Wam jak wartościowy jest wspólnie spędzony czas ze swoimi dziećmi. A to wszystko w sposób atrakcyjny da mężczyzn. Gdyż ojcowie w życiu dzieci są niezastępowalni!

Maluszki jak zwykle skupią się na doświadczaniu dotykiem, smakiem, słuchem i wzrokiem! Pamiętajcie, że warsztaty maluszkowe są inspirowane survivalem, byciem w lesie i odkrywaniem natury, a w głównej mierze koncentrują się na sensoryce i wspomaganiu rozwoju!

Podczas tej edycji Leśnej Odysei ojcowie biorą udział w warsztatach i przygodach wraz ze swoimi dziećmi tworząc wspomnienia i ucząc się umiejętności, które na długo zostaną z Wami.

3 noce

3 noce

Pokój 2, 3, 4 os.
z łazienka

Dorośli
950 zł


Dzieci > 4 lat
1090 zł


Dzieci < 4 lat
1060 zł


Dzieci < 4 lat
*śpiące na łóżku z rodzicami
820 zł

Pokój 4 – 7 os.
z łazienka na korytarzu

Dorośli
880 zł


Dzieci > 4 lat
1040 zł


Dzieci < 4 lat
1010 zł


Dzieci < 4 lat
*śpiące na łóżku z rodzicami
820 zł

Pokój 11 os.
z łazienka na korytarzu

Dorośli
820 zł


Dzieci > 4 lat
970 zł


Dzieci < 4 lat
940 zł


Dzieci < 4 lat
*śpiące na łóżku z rodzicami
820 zł

Koszt za osobę, za cały pobyt – 4 dni (3 noce) – obejmujący wszystkie wymienione składowe
* Opcja dostępna przy ilości osób przekraczającej ilość łóżek w pokoju

A może zanocujecie pod namiotem? To dopiero będzie survivalowa przygoda! Przed schroniskiem znajduje się mini pole namiotowe, na którym możecie rozbić swój namiot i doświadczyć wyjątkowych wrażeń: wsłuchać się w nocne odgłosy lasu i poczuć zapach rześkiego jesiennego powietrza, dać się obudzić pierwszym promieniom słońca…

Namiot

Dorośli
710 zł


Dzieci > 4 lat
860 zł


Dzieci < 4 lat
820 zł

WYPRAWA W NIEZNANE
wspólne noclegowisko
(od 5 r. życia)

dodatkowo płatne – 100 zł/osoba. Minimalna liczba uczestników musi wynieść 6 osób.

WOLNY WIECZÓR

Dłuższe godziny działania baru, muzyka, świeczki, relaksujący klimat, napoje zgodnie z cennikiem.

LEŚNE WARSZTATY

Dla ojców i dzieci, inspirowane survivalem, 3x dziennie prowadzone przez tutorów i pedagogów.

WARSZTATY ROZWOJOWE “Na drodze do równowagi"

Rodzicielstwo jest trudne i wymagające, pełne wyzwań oraz niepewności. Dzieląc się doświadczeniami, bazując na przykładach, odniesiemy się do rzeczywistych, codziennych sytuacji, wyborów, rozstrzygnięć i trudności. Będziemy odkrywać co nas może w rodzicielstwie wspierać, co nam pozwala “zaczerpnąć oddech", jak nie zapomnieć o sobie.

Tylko w terminach  14-20.01.2024 i 18-24.02.2024

edukacja

rozwój

integracja

relaksacja

Prowadząca
Maria Hornowska Stoch

Mama 4 cudownych młodych ludzi, a od 11 lat psycholog pracujący z rodzinami, nauczycielami, instytucjami. Inspiruje się Rodzicielstwem Bliskości i Porozumieniem bez Przemocy. Interesuje się edukacją, także alternatywną oraz rodzicielstwem blisko natury. Jedno z najważniejszych źródeł doświadczenia i zrozumienia sytuacji rodzin jest jej własne macierzyństwo.
Strona

FB – Q Relacji Psycholog Maria Hornowska-Stoch

*Warsztaty dostępne tylko w wybranych terminach

PRZESTRZEŃ NA ZAPREZENTOWANIE WŁASNYCH AKTYWNOŚCI

Piszecie bloga? Tworzycie rękodzieło? Rozkręcacie własny biznes?

Wiemy, że w Waszym gronie jest sporo osób zajmujących się ciekawymi tematami!

Stąd pomysł, aby oddać do Waszej dyspozycji tablicę inspiracji, na której będzie można przyczepić wizytówkę/ plakat/próbkę dzieła – wszystko to, czym chcielibyście się pochwalić. W czasie pobytu, zorganizujemy też spotkanie, abyście mogli opowiedzieć więcej o swoich działalnościach. Wszystko, co zaprezentujecie wstawimy też na nasze social media z oznaczeniem Waszych kont (oczywiście o ile wyrazicie na to chęć).

Pokażcie nam swoją działalność, a my puścimy wieści w świat! Niech się niesie!

WOLNA NOC LUB….. SPOKOJNY WIECZÓR

Jesteśmy rodzicami – wiemy ile znaczy wolna chwila dla siebie! Zapewni ją wspólne nocowanko dzieci pod okiem tutorów. Rodzice w tym czasie będą mogli spędzić klimatyczny wieczór z muzyką i drinkami lub skorzystać z czasu tylko dla siebie! Ponieważ nie wszystkie dzieci są gotowe na noc bez rodziców, dlatego spanie poprzedzimy bajką, aby wolny czas udało się wygospodarować wszystkim rodzicom!

Budynek z lat 70'tych przeszedł w ostatnich czasach generalny remont i całkowitą metamorfozę. Obecni gospodarze Schroniska kochają góry, spot, podróże oraz dobrą kuchnie, co znajduje odbicie w każdym aspekcie funkcjonowania schroniska

W świeżo wyremontowanych wnętrzach o górsko-podróżniczym charakterze czekają na was:

oryginalne pokoje

nawiązujące aranżacją do różnych regionów świata

estetyczne łazienki

w standardzie hotelowym

dwie przytulne sale jadalne

jedna z kącikiem zabaw dla dzieci

infrastruktura wypoczynkowa

wygodne siedziska, hamaki, leżaki, wiszące fotele

infrastruktura konferencyjna

sale, projektor, ekran, głośniki, ping-pong (na życzenie)

infrastruktura rodzinna

rozbudowana biblioteczka i gier dziecięcych, krzesełka do karmienia, łóżeczka turystyczne, leżaki, przewijak

atrakcje dla dzieci

wspinaczkowe tipi, kuchnia błotna, piaskownica, kącik zabaw w jadalni

infrastruktura sportowa

wypożyczalnia nosideł turystycznych, sala multifunkcyjna z mini ścianką wspinaczkową, stacja ładowania rowerów elektrycznych, przechowalnia rowerów

Sporom zmianę przeszła również schroniskowa oferta gastronomiczna w ramach której znajdziecie:

kawy z ekspresu

marki Segafredo (również na mlekach roślinnych) serwowane przez wyszkolonych baristów

szeroką ofertę alkoholi

w tym m.in. piwa rzemieślnicze, nalewki najlepszych producentów, wina oraz drinki

dania regionalne, wegetariańskie, wegańskie

oprócz klasycznej kuchni schroniskowej

ciasto domowego wypieku

czy desery i dania produkowane na miejscu

lemoniady, koktajle owocowe, rozgrzewające herbaty

czy napary powstające na miejscu

aromatyczne herbaty

owocowe Sir William's

Na uwagę zasługuję również niepowtarzalnych klimat schroniska, który tworzy nietuzinkowa ekipa składająca się z oryginalnych ludzi pełnych pasji, ciekawości świata i życzliwości.

Zapisy wyłącznie mailowo na adres schroniska
schronisko@przyslop.pl

W treści maila prosimy podać:

Imiona, nazwiska i wiek wszystkich uczestników, wybrany termin, wybrany typ pokoju.

W mailu zwrotnym potwierdzimy dostępność miejsc, przedstawimy kalkulację
oraz prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas:

facebook.com/przyslop

schronisko@przyslop.pl

(33) 855 37 15

+48 532 434 747
(dostępny w dni robocze w godz. 8:30-14:30)

Wypożycz u nas nosidło Dromader i ruszaj na szlak! Nosidła są komfortowe, ergonomiczne, a przede wszystkim bezpieczne- przetestowane przez niejedną aktywną rodzinę. W naszej wypożyczalni znalazło się kilka modeli, na pewno wspólnie wybierzemy ten idealny dla Waszego duetu! >>> Szczegóły