Rajd Barana, czyli tradycyjne przysłopowe zakończenie sezonu rowerowego wokół Baraniej Góry! Malownicze trasy, towarzyskie zmagania, a gdy tylko zmrok nastanie przyjdzie czas na opowieści Gości Specjalnych! Podróżnicy rowerowi, dla których niemożliwe nie istnieje…

11:00 Start rowerowego rajdu towarzyskiego
Ruszamy spod Schroniska! Trasę (20-30km) podamy Wam wcześniej, ale póki co przytrzymamy Was jeszcze chwilę w niepewności 🙂 Meta również pod Schroniskiem. A finiszerów zapraszamy na domowe ciacho i wybrany napój!

Natomiast po południu ruszamy ze slajdowiskami podróżniczymi!

17:00 Syberia 2018 – Paweł Pieczka opowie jak pokonał góry, lasy i kazachskie stepy, by dotrzeć rowerem nad Bajkał i… jeszcze dalej!

Fragment relacji Pawła z wyprawy. 

“SYBERIA 2018. Plan na moją podróż był prosty – rowerem dojechać z mojego rodzinnego Godowa nad jezioro Bajkał. A jak starczy czasu oraz sił to jeszcze ciut dalej! […] Miało być szybko, łatwo i przyjemnie. A było zimno! Zima w końcu zaatakowała. Ale udało się! Po 99 dniach dojeżdżam do Irkucka. Potem szybka wizyta w Wierszynie i nad Bajkałem.
Ale to nie koniec! Patrzę w kalendarz – mam jeszcze trochę czasu! Zostawiam rower w Irkucku i ruszam dalej. Już autostopem, ale wciąż czeka mnie cała masa przygód.”

19:00 Rowerem po Północnym Wietnamie – Waldek Malina opowie o tym jak pewnego dnia wsiadł na rower i samotnie pokonał najtrudniejszą w tym kraju górską pętlę Ha Giang…

Fragment relacji Waldka z wyprawy.

“Tu wszystko jest inne od rzeczy które do tej pory miałem przyjemność oglądać.
Więc znów czuję te emocje i ekscytację podróżą, a tego właśnie mi tak bardzo ostatnio zaczynało brakować 😊 Jest dokładnie tak jak lubię , muszę sam sobie radzić z wszelkimi trudnościami które zawsze się zdarzają w trakcie wyprawy . Bez znajomości języka trzeba umieć ogarnąć rzeczy podstawowe, czyli posiłki , noclegi , pytania o drogę i fajne miejsca na trasie ( których nie ma w przewodnikach ) itp. I wiecie co, idzie mi to znakomicie 😁.”

A po takim spotkaniu nie może zabraknąć… after party!
Drinki, rozmowy, wymiana doświadczeń, śmiech, muzyka – zostańcie z nami tego wieczora!