natura | zioła | krąg kobiet | joga | przyroda | relaksacja | ziołolecznictwo | medytacja | armoaterapia
równowaga | naturalne spa | masaż twarzy | wyciszenie | równowaga | spokój | wyciszenie | harmonia

Początek lata! Triumf rozkwitającej w pełni przyrody, zapach ziół, intensywność kolorów. Czas idealny na wzmocnienie i zadbanie o siebie oraz rozwój! Zapraszamy na pobyt podczas, którego stworzymy przestrzeń do zadbania o siebie, odpoczynku i inspiracji. Będziemy czerpać energię z ćwiczeń jogi i wieczornych relaksacji, poznawać tajniki ziół, czerpać ze zdrowotnego wpływu natury, oraz wzmacniać swoją wewnętrzną moc i szukać wyciszenia podczas warsztatów zielarsko-rozwojowych w kręgu kobiet.

Poznasz zdrowotne i lecznicze właściwości dzikich ziół i kwiatów.

Przygotujesz naturalne leśne kosmetyki.

Relaksacji podczas masażu twarzy.

Wyciszenia podczas wieczornych zajęć relaksacyjnych.

Dobroczynnych aspektów wynikających z praktyki jogi.

Inspiracji i wsparcia podczas warsztatów rozwojowych.

Nowych przyjaźni, które często zostają na długi czas.

Wewnętrznej harmonii wynikającej z czasu spędzonego na łonie natury.

Wspólnoty w towarzystwie innych kobiet.

Kontemplacji ogniska lub spokojnych chwil w hamaku z dobrą książką.

Uroku beskidzkich gór i lasów.

Poczucia dobrze spędzonego czasu!

Podczas, których przeniesiemy się w świat naszych matek i babć, by przypomnieć sobie jak one dawniej dbały o urodę, jak leczyły swoje rodziny, w co wierzyły, z czego czerpały moc i inspirację! Kontakt z naturą uwrażliwia i uspokaja, daje motywację i inspirację do działania. Każda z naszych aktywności uczy uważnego obcowania z naturą.

Poznamy oleje roślinne, dowiemy się jak przebiega tłoczenie oleju (na żywo!), a następnie postaramy się odczytać potrzeby naszej cery i dobierzemy właściwy olej do jej potrzeb. Zagłębimy się w tajnikach refleksologii twarzy oraz masażu twarzy przy pomocy gua sha. Każda uczestniczka otrzyma świeżo tłoczony olej oraz kamień do masażu.

Natura ma do zaoferowania tysiące rozwiązań na wszelakie problemy. Rozpoznamy zioła i rośliny przydatne w kuchni i medycynie. Dowiemy się, dlaczego nie zbieramy wszystkich jagód w lesie. Porozmawiamy o naturalnej ochronie przed insektami. A do tego przygotujemy wspólnie herbatkę z “chwastów” i leśne wege przekąski.

Dowiemy się jak przygotowywać maski i peelingi botaniczne. W tym nauczymy się jak wykorzystywać “resztki" (np. mleka roślinnego) do celów kosmetycznych). Dobierzemy zioła do potrzeb naszej cery, by po tych warsztatach każda z nas umiała przygotować relaksujące domowe SPA “szyte na miarę” z pełnym wykorzystaniem wartościowych składników naturalnych.

Uczy jak rozsądnie korzystać z dobrodziejstw natury. Łączy wiedzę botaniczną z etnografią naszego regionu, by w pełni korzystać z potencjału lokalnych ziół i roślin. Wędruje po górach z miedzianym alembikiem. Pragnie stworzyć 102 zapachy Beskidu Wyspowego. Założycielka zielarskiej Fundacji Macerat. Prowadzi sklep zielarsko – medyczny Górskie Zmysły.

Zapraszam Was do spotkania w gronie kobiet podczas, którego stworzymy bezpieczną, swobodną przestrzeń do wymiany doświadczeń, inspiracji, wsparcia i wymiany spostrzeżeń. Przyjrzymy się przekonaniom na temat kobiet – społecznym, kulturowym, historycznym i… rodzinnym. Oraz temu, jak one na nas wpływają. Skoncentrujemy się na dostrzeżeniu, jakie my same mamy przekonania o sobie, jakie mamy role w życiu i jak na nie patrzymy. Zastanowimy się, czy nasze przekonania nam służą, czy może warto coś w nich zmienić? Postaramy się poszukać swojej własnej drogi oraz zaczerpnąć inspiracji na przyszłość. Dzięki wspólnocie kobiet, swoistym kręgu, będziemy mogły zarówno posłuchać innych, wyrazić siebie, nabrać odmiennej perspektywy, zyskać zewnętrzne spojrzenie. Na spokojnie, z dystansem, w poczuciu bliskości i wsparcia.

Psycholog z bogatym 12-letnim doświadczeniem. Mama 4ki cudownych młodych ludzi. Na co dzień łączy wiele wymagających kobiecych ról.
Inspiruje się Porozumieniem bez Przemocy, Rodzicielstwem Bliskości, życiem blisko natury i to nich opiera swoją pracą. Wspiera kobiety na różnych ścieżkach i etapach życia. Bliskie są jej tematy opieki okołoporodowej. Pracuje z rodzinami, nauczycielami, instytucjami, podczas warsztatów, szkoleń i konsultacji online. Doświadczenie i zrozumienie czerpie z relacji międzyludzkich i swojej swojej własnej wielopłaszczyznowej, kobiecej ścieżka. Prowadzi własną firmę – Q Relacji Psycholog Maria Hornowska-Stoch

Nasze spotkania jogowe na matach będą skoncentrowane na oddechu, zakorzenieniu w nim i odczuwaniu. Skupimy się na celebrowaniu swojego ciała i uwalniania od zbędnych napięć. Poszukamy wsparcia we własnej wewnętrznej, intuicyjnej sile.

Pogłębimy oddech, zaczynając od prostej pracy z brzuchem.

Otworzymy klatkę piersiową by zaczerpnąć powietrza pełną piersią.

Rozluźnimy kark i szyję tak, aby zobaczyć szeroko świat.

Staniemy na własnych stopach kierując uwagę do podstaw, jak najdalej od przepełnionej głowy.

Ugruntujemy się i wesprzemy by śmiało marzyć.

A wieczorami… zrelaksujemy w blasku świec, cichej kojącej muzyki i wizualizacji.

Pasjonuje się jogą (nieustająca w szkoleniu się pod okiem Patrycji Gawlińskiej), narciarstwem (we wszystkich jego odmianach), podróżami. Współpracuje m.in. kobietami po mastektomii, ze wspaniałymi, mądrymi lekarkami ułatwiającymi ten proces, ale także ze sportowcami. W jodze stawia na harmonię, spokój, pasję, radość, uwzględnianie indywidualnych umiejętności i ograniczenia uczestników, a także pogłębianie rozumienia współfunkcjonowania ciała i głowy. Kocha koty, książki, język hiszpański, grę na instrumentach. Jest towarzyską duszą z pasją do ruchu i przestrzeni, która zaraża śmiechem i entuzjazmem.

Wyobraź sobie, że podczas wspólnego wyjazdu:

Możesz równocześnie zrównoważyć czas dla siebie i dziecka

Masz czas, aby zatroszczyć się o swoje potrzeby

Masz przestrzeń na własny rozwój, spokojną refleksję, wyciszenie dające moc i siłę

Podczas, gdy Twoje dziecko świetnie się bawi w plenerze zbierając nowe doświadczenia

Możecie wzmocnić swoją więź podczas wyjazdu, z którego skorzystacie oboje.

Zadbaj o siebie i nie odkładaj tego „na później”

Szczęśliwa mam to szczęśliwe dziecko

Dzika aktywność w terenie, zabawy, gry, odkrywanie, edukacja, inspiracja, nowe umiejętności, kreatywność, wiedza w praktyce.

Budowanie, tworzenie, rozwijanie umiejętności manualnych i zmysłowych. Aktywność fizyczna i umysłowa, twórczość grupowa i indywidualna. Inspirowanie i wzajemne przenikanie się natury i „kultury”, stworzonego i „tworzącego”.

Świeże powietrze, góry, lasy, polany, strumyki, przyroda, zwierzęta. Budowanie odporności na świeżym powietrzu 900m n.p.m. i kilkaset metrów powyżej smogu.

Doświadczanie, przeżywanie, odczuwanie, smakowanie, wąchanie, obserwowanie, wyszukiwanie, tworzenie. Doznawanie nieznanego w przyjaznej odsłonie.

Rodzinny urlop z wolnym czasem dla rodziców podczas, gdy dzieci będą pod opieką animatorów. A zobaczycie, że i między zajęciami ciężko będzie ich zagonić do pokojów.

Ze sobą samym, z innymi, z naturą, z przyrodą, z tym co dla nas trudne, niecodzienne, ale i naturalne. Czyli to czego wybitnie brakuje nam w ostatnich czasach.

O SZCZEGÓŁY PYTAJ DROGĄ MAILOWĄ! schronisko@przyslop.pl

Nocleg
wraz z pościelą

Wyżywienie
Wraz z napojami do posiłków.

Opłaty
miejscowe UM Wisła, TFG, TFP

Ubezpieczenie NNW

Upominek

Transport bagaży

Warsztaty rozwojowe
2 x 2,5 + integracja przy ognisku

Warsztat jogi i relaksacji
3 x 1h + 2 x 45min.

Warsztaty zielarskie
3 x 3h

Pokój 2, 3, 4 os.
z łazienka

1270 zł/os.

Pokój 4 – 7 os.
z łazienka na korytarzu

1190 zł/os.

Pokój 11 os.
z łazienka na korytarzu

1150 zł/os.

Budynek z lat 70'tych przeszedł w ostatnich czasach generalny remont i całkowitą metamorfozę. Obecni gospodarze Schroniska kochają góry, spot, podróże oraz dobrą kuchnie, co znajduje odbicie w każdym aspekcie funkcjonowania schroniska

W świeżo wyremontowanych wnętrzach o górsko-podróżniczym charakterze czekają na was:

oryginalne pokoje

nawiązujące aranżacją do różnych regionów świata

estetyczne łazienki

w standardzie hotelowym

dwie przytulne sale jadalne

jedna z kącikiem zabaw dla dzieci

infrastruktura wypoczynkowa

wygodne siedziska, hamaki, leżaki, wiszące fotele

infrastruktura konferencyjna

sale, projektor, ekran, głośniki, ping-pong (na życzenie)

infrastruktura rodzinna

rozbudowana biblioteczka i gier dziecięcych, krzesełka do karmienia, łóżeczka turystyczne, leżaki, przewijak

atrakcje dla dziecie

wspinaczkowe tipi, kuchnia błotna, piaskownica, kącik zabaw w jadalni

infrastruktura sportowa

wypożyczalnia nosideł turystycznych, sala multifunkcyjna z mini ścianką wspinaczkową, stacja ładowania rowerów elektrycznych, przechowalnia rowerów

Sporą zmianę przeszła również schroniskowa oferta gastronomiczna w ramach której znajdziecie:

kawy z ekspresu

marki Segafredo (również na mlekach roślinnych) serwowane przez wyszkolonych baristów

szeroką ofertę alkoholi

w tym m.in. piwa rzemieślnicze, nalewki najlepszych producentów, wina oraz drinki

dania regionalne, wegetariańskie, wegańskie

oprócz klasycznej kuchni schroniskowej

ciasto domowego wypieku

czy desery i dania produkowane na miejscu

lemoniady, koktajle owocowe, rozgrzewające herbaty

czy napary powstające na miejscu

aromatyczne herbaty

owocowe Sir William's

Na uwagę zasługuję również niepowtarzalnych klimat schroniska, który tworzy nietuzinkowa ekipa składająca się z oryginalnych ludzi pełnych pasji, ciekawości świata i życzliwości.

Zapisy wyłącznie mailowo na adres schroniska
schronisko@przyslop.pl

W treści maila prosimy podać:

Imię oraz nazwisko.

W mailu zwrotnym potwierdzimy dostępność miejsc, przedstawimy kalkulację
oraz prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas:

facebook.com/przyslop

schronisko@przyslop.pl

(33) 855 37 15

+48 532 434 747
(dostępny w dni robocze w godz. 8:30-14:30)