Bardzo dziękuję za zgłoszenie. Jesteśmy zainteresowani Twoją kandydaturą. Poniżej przesyłam kilka pytań oraz informacje dodatkowe na temat pracy. Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź.
PYTANIA
- Od kiedy jesteś dostępny/a i mógłbyś/mogłabyś podjąć pracę?
- Współpracą na jaki okres czasu jesteś zainteresowany/a?
- Osoby, z którymi chcielibyśmy podjąć współpracę zapraszamy na 3 dni próbne (płatne). Kiedy byłbyś/byłabyś dostępny/a i mógłbyś/mogłabyś się umówić na rozmowę z nami oraz dni próbne?
- Czy chciałbyś/chciałabyś się przeprowadzić do schroniska i tutaj mieszkać czy też dojeżdżać do pracy?
- Czy masz prawo jazdy (oraz czy umiesz jeździć samochodem, gdyż okazuje się, że nie jest to jednoznaczne)? Czy posiadasz samochód
- Zakwaterowanie – istnieją dwie opcje zakwaterowania:
– w samych schronisku w pokojach wieloosobowych (4-6os). We wakacje i w weekendy jest w nich pełno lub prawie pełno, w tygodniu w okresach niskiego sezonu ok. 2-3osoby, czasem nawet 1-2.
– w pobliżu (ok. 3km od schroniska) w pokoju 1 lub 2 osobowym. W przypadku tej opcji istotne jest prawo jazdy, gdyż bez tego będzie nam znacznie trudniej zorganizować dojazdy do pracy. Ilość takich miejsc jest mocno ograniczona.Proszę o informacje jaka opcja zakwaterowania akceptujesz? - Oprócz wynagrodzenia dla osób mieszkających w schronisku (lub w godzinach pracy w przypadku osób mieszkających poza schroniskiem) zapewniamy pełne wyżywienie oraz zakwaterowanie. Jakie są Twoje oczekiwania finansowe? Proszę o podanie kwoty netto w przeliczeniu na etat lub godzinę pracy. Pytam gdyż mocno stawiam na szczerość i uważam, że jeśli rozmijalibyśmy się mocno w jakiejś kluczowej kwestii to lepiej wiedzieć o tym zawczasu, aby nie marnować wzajemnie swojego czasu.
- Czy zapoznałeś się z informacjami dodatkowymi, lokalizacją schroniska i masz świadomość gdzie się znajdujemy (wbrew pozorom dużo osób jest zdziwionych tym faktem i nie świadomym czym jest i gdzie się znajduje schronisko górskie).
- Czy masz jakieś pytania na tą chwilę?
W razie chęci kontaktu bezpośredniego mój nr to 604480160. Mi łatwiej jest wstępne informacje zebrać drogą mailową, ale rozumiem też, że niektórzy od razu mają potrzebę kontaktu osobistego. Jeśli bym nie odbierała wyślij proszę sms.
INFORMACJE DODATKOWE
- ZARYS PRACY w kuchni schroniskowej to jest dwojaki:
- Obsługa turystów ze szlaku, którzy wchodzą do schroniska w trakcie wędrówki, aby coś przekąsić. Menu a la carte. Przygotowujemy zarówno dania klasyczne dla schroniska (żurki, bigosy, schabowy itp.), jak i dania wege/fit oraz oryginalne charakterystyczne dla naszego miejsca.
- Obsługa osób nocujących i biorących udział w organizowanych przez nas obozach (a te są różnorakie np. jogowe, sportowe, dla dzieci i rodzin itp.) co oznacza gotowanie z uwzględnieniem różnych preferencji (np. obozy jogowe – głównie kuchnia wege, sportowcy – dania wysokowęglowodaneowe, rodziny – dania „dzieciolubne” itp.).
ILOŚĆ DNI I GODZIN PRACY
Wiadomo jak jest w branży gastro, ale zależy nam na tym, aby pracownicy nie było przepracowani, przemęczeni i wypaleni. Zależy nam na dobrym, współpracującym ze sobą zespole, który ma energię do działania. Z różnymi pracownikami współpracujemy na różnorakich zasadach (część osób pracuje na stałe na pełen etat, część na stałe, ale tylko weekendowo, część sezonowo). Ilość godzin, dni pracy oraz urlopów jest do ustalenia.
- WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA
Nie podajemy jej gdyż jest ustalana indywidualnie. Inna kwota przysługuje osobie o większym doświadczeniu i zakresie odpowiedzialności np. szefowi kuchni, a inna pomocy kuchennej. Inna kwotę ustalamy w przypadku umowy o prace, inna przy współpracy na zasadzie b2b czyli rozliczenia na fakturę. Inną kwotę w przypadku zakwaterowania u nas i pokrywania wszystkich kosztów życia danej osoby, inną gdy ktoś mieszka u siebie. Dlatego pytamy o wszystkie warunki współpracy oraz oczekiwania kandydata, aby móc uwzględnić te wszystkie czynniki.
- ZAKWATEROWANIE
Nie jest obowiązkowe, można dojeżdżać. Zimą na ostatnim odcinku do schroniska dowozimy. Ze względu na trudności logistyczne i konieczność połączenia różnych potrzeb schroniskowych jak np. zapewnienie dostaw itp. wywózki do schroniska odbywają się w sposób zorganizowany (Umawiamy się wtedy na konkretną godzinę i wywozimy grupę pracowników), a nie na zasadzie taksówki na dowolną wybraną godzinę.
W schronisku istnieją dwie opcje zakwaterowania:
– w samych schronisku w pokojach wieloosobowych (4-6os). We wakacje i w weekendy jest w nich pełno lub prawie pełno, w tygodniu w okresach niskiego sezonu ok. 2-3osoby, czasem nawet 1-2.
– w pobliżu (ok. 3km od schroniska) w pokoju 1 lub 2 osobowym. Ilość takich miejsc jest mocno ograniczona i w przypadku tej lokalizacji preferujemy osoby z prawem jazdy.
- LOKALIZACJA
Schronisko położone jest w górach (a nie w centrum miasta). Nie dojeżdża tutaj komunikacja miejska. Do schroniska prowadzą szlaki górskie. Jeden z nich jest asfaltowy i dla osób z prawem jazdy zapewniamy pozwolenie na wjazd. Można też zjeżdżać i wyjeżdżać z innymi pracownikami, dostawami itp. W zimie osobom mieszkającym poza schroniskiem zapewniamy transport na zasadach opisanych powyżej. Przy podejmowaniu pracy należy wziąć pod uwagę lokalizację, gdyż dla jednych będzie to wymarzone miejsce odcięte od zgiełku miasta, ale dla innych ze względu na trudności logistyczne i oddalenie od miejskich atrakcji może być uciążliwe. Kluczowe dla nas, aby kandydat był świadom lokalizacji miejsca, do którego aplikuje.
- WYŻYWIENIE I ZAKWATEROWANIE
W ramach współpracy nieodpłatnie zapewniamy wyżywienie i zakwaterowanie. Rozliczamy się z alkoholi, napojów gazowanych i słodyczy.
- ZWIERZĘTA
Mimo, iż bardzo je kochamy, to ze względu na przeszłe doświadczenia z pracownikami i ich pupilami, nie ma możliwości zamieszkania w schronisku ze zwierzęciem.
- RODZINA
Niestety ze względu na bardzo ograniczoną ilość miejsc noclegowych nie ma możliwości zamieszania w schronisku z rodziną/dziećmi. Wyjątek stanowi para, z której obie osoby chcą podjąć pracę w schronisku (jednak tutaj miejcie proszę na uwadze informacje na temat dostępnych opcji zakwaterowania). Oczywiście można poszukać zakwaterowania w pobliskich miejscowościach, wsiach itp. i dojeżdżać do pracy w schronisku.
Pozdrawiam,
Agnieszka Sapeta
Kierownik Schroniska Przysłop pod Baranią Górą