Jeśli chcesz otrzymywać nasze nowe oferty o podobnej tematyce, to zapisz się na newsletter

Loading

Idea Leśnej Odysei zamyka się w trzech kluczowych hasłach: edukacja, inspiracja, integracja. Zagadnienia te realizujemy poprzez dziką, spontaniczną, leśną zabawę, której tak bardzo brakuje w dzisiejszym modernistycznym świecie. Podczas warsztatów aktywnie działamy, dotykamy, czujemy, obserwujemy, przeżywamy leśne przygody całym sobą! Poznajemy naturę, rośliny, zwierzęta. Szalejmy na świeżym powietrzu w rejonie lasów, polan, gór, strumyków i przyrody, Uczymy się tego co nas otacza jak i tego co „w nas” samych.

Ważnym elementem Leśnej Odysei są też legendy, podania, opowieści czyli jeden z najstarszych i najmocniejszych wehikułów naszej kultury. Aby wykorzystać w pełni ich potencjał podczas każdej edycji inspirujemy się i poznajemy jeden z pierwotnych ludów świata. Poza samą poznawczą ciekawością dotyczącą tych plemion bardzo mocno inspiruje nas ich styl życia, łączność z naturą, instynktami i dziedzictwem przodków. I te wartości, taki „dziki” świat, chcemy przybliżyć Waszym dzieciom!

Dzika aktywność w terenie, zabawy, gry, odkrywanie, edukacja, inspiracja, nowe umiejętności, kreatywność, wiedza w praktyce.

Budowanie, tworzenie, rozwijanie umiejętności manualnych i zmysłowych. Aktywność fizyczna i umysłowa, twórczość grupowa i indywidualna. Inspirowanie i wzajemne przenikanie się natury i „kultury”, stworzonego i „tworzącego”.

Świeże powietrze, góry, lasy, polany, strumyki, przyroda, zwierzęta. Budowanie odporności na świeżym powietrzu 900m n.p.m. i kilkaset metrów powyżej smogu.

Doświadczanie, przeżywanie, odczuwanie, smakowanie, wąchanie, obserwowanie, wyszukiwanie, tworzenie. Doznawanie nieznanego w przyjaznej odsłonie.

Rodzinny urlop z wolnym czasem dla rodziców podczas, gdy dzieci będą pod opieką animatorów. A zobaczycie, że i między zajęciami ciężko będzie ich zagonić do pokojów.

Ze sobą samym, z innymi, z naturą, z przyrodą, z tym co dla nas trudne, niecodzienne, ale i naturalne. Czyli to czego wybitnie brakuje nam w ostatnich czasach.

Zimowa edycja Leśnej Odysei główny nacisk kładzie na śnieżną zabawę, emocje, doznawanie zimy wszystkimi zmysłami oraz działania twórcze! Jednak nie zabraknie miejsca miejsce na zajęcia rozwojowe i edukacyjne inspirowane.. tradycjami Saamów czyli Lapończyków. To właśnie z ich kulturą będziemy tym razem zapoznawać naszych małych uczestników.

A co dokładnie będzie się działo? W terenie będziemy łączyć zabawę z kreatywnością i przemycać ciekawostki o Ludach Północy. Będą harce na śniegu, pochody, gry terenowe, tworzenia totemów śnieżnych czy też poszukiwania… ziół! Nie może zabraknąć też ogniska pod gołym niebem pełnym gwiazd, a może i spaceru w świetle księżyca!

Natomiast podczas zajęć wewnątrz schroniska poszukamy odpowiedzi na zagadki optyczne (skąd się bierze zorza polara) i astronomiczne (jak wyznaczyć kierunki świata nocą, jak rozpo-znać gwiazdozbiory zimowego nieba). Poznamy potężne znaczenie koloru w krainie ogarniętej bielą śniegu! Będziemy filcować, tworzyć stroje, zapoznawać się z Lapońskimi wierzeniami, a nawet przygotowywać spektakl!

Przewidujemy 3 grupy wiekowe

od 2,5 do 4 lat

od 4 do 6 lat

od 7 do 9 lat

Jeśli masz na pokładzie starszego lub młodszego członka rodziny daj nam znać!
Grupy 5-osobowe chyba, że obostrzenia pozwolą na więcej.
W przypadku mniejszej ilości chętnych zaproponujemy inny rozkład wiekowy grup.

Ponieważ bardzo leży nam na sercu poczucie bezpieczeństwa dzieci rodzice maluszków biorą udział w zajęciach wraz ze swoimi pociechami. W przypadku średniaków udział rodzica w zajęciach nie jest wymagany, jednak w niektórych sytuacjach może być potrzebny do momentu adaptacji dziecka.

  • Nocleg w wybranym pokoju wraz z pościelą.
  • Pełne wyżywienie z uwzględnieniem diet, alergii oraz innych preferencji żywieniowych*: urozmaicone
    śniadania, dwudaniowy obiad, kolacja, napoje do wszystkich posiłków, przekąski dla dzieci i dorosłych w czasie zajęć, ognisko.
  • Leśne zajęcia animacyjne dla dzieci 3 x dziennie. Zależy nam jednak, aby dzieci jak najwięcej czasu spędzały w terenie.
  • Materiały kreatywne i edukacyjne do zajęć.
  • Warsztat dla rodziców z pierwszej pomocy i rodzinnej turystyki górskiej.
  • Transport bagaży do i ze schroniska we wcześniej ustalonych godzinach.
  • Pamiątki i upominki dla uczestników. Dotychczas były m.in. koszulki, buffy, workoplecaki, dyplomy, medale, naklejki, ale … na każdą Odyseję szykujemy inną niespodziankę.
  • Ubezpieczenie wszystkich uczestników.

*Inne rodzaje diet i preferencji żywieniowych również są możliwe do realizacji jednak w przypadku szczególnych wymagań będą podlegały wycenie indywidualnej.

Pokój 2/3 osobowy
z łazienką
Pokój 4-7 osobowy
z łazienką na korytarzu
Pokój 10-11 osobowy
z łazienką na korytarzu
dorosły 1070 zł 1000 zł 900 zł
dziecko powyżej 6 lat
śpiące na samodzielnym łóżku
1380 zł 1310 zł 1210 zł
dziecko poniżej 6 lat
śpiące na samodzielnym łóżku
1270 zł 1200 zł 1100 zł
dziecko do 6 lat śpiące na łóżku z rodzicem
opcja możliwa, gdy ilość osób przekracza ilość łóżek w pokoju
950 zł 950 zł 950 zł
dopłata za każde wolne łóżko w pokoju 400 zł 350 zł 300 zł

Koszt za osobę, za cały pobyt 7 dni (6 nocy) obejmujący wszystkie wymienione wyżej składowe.
Ceny skalkulowane dla małych grup 5-7os. zgodnie z aktualnymi obostrzeniami.

Przedstawiony plan jest ramowy i może ulec zmianie ze względu na pogodę, możliwości i potrzeby dzieci oraz warunki zewnętrzne.

Kadrę Animatu tworzą ludzie z pasją, którzy pragną dzielić się z młodymi ludźmi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nasi instruktorzy starają się budować autorytet na zaufaniu, trosce i traktowaniu młodzieży na zasadach partnerskich. Nasze podejście wynika z walfdorwskaiej myśl pedagogicznej, a doświadczenie wychowawcze w dużej mierze z charytatywnej pracy instruktorskiej w Związku Harcerstwa Polskiego. Animatu jest legalnie działającym organizatorem turystyki.

Zapisy wyłącznie mailowo na adres schroniska
schronisko@przyslop.pl

W treści maila prosimy podać:

imiona, nazwiska i wiek wszystkich uczestników,
wybrany termin,
wybrany typ pokoju.

W mailu zwrotnym potwierdzimy dostępność miejsc, przedstawimy kalkulację
oraz prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas:

facebook.com/przyslop

(33) 855 37 15

facebook.com/animatu

schronisko@przyslop.pl

Wypożycz u nas nosidło Dromader i ruszaj na szlak! Nosidła są komfortowe, ergonomiczne, a przede wszystkim bezpieczne- przetestowane przez niejedną aktywną rodzinę. W naszej wypożyczalni znalazło się kilka modeli, na pewno wspólnie wybierzemy ten idealny dla Waszego duetu! >>> Szczegóły

Jeśli chcesz otrzymywać nasze nowe oferty o podobnej tematyce, to zapisz się na newsletter

Loading